Űrlapmezők létrehozása

Nyomógombok készítése

Nagyon szép űrlapmezőket készíthetünk, de mit sem érnek, ha nem tudjuk őket elküldeni. Mint ahogyan már az előző részekben említettem, a küldés jelentheti egy levélben való elküldést, vagy egy szerver oldali programnak való küldést is. Bármelyiket is használjuk, mindenképpen szükségünk van egy nyomógombra az elküldéshez. Most ezekkel ismerkedhetsz meg.

iDevice ikon button attribútumai
Használata <INPUT name="gomb" type="button" value="Nyomj meg!">

nameNem kötelező paraméter, de érdemes megadni, hogy egyértelműen hivatkozhassunk rájuk.
type A nyomógomb típusát határozhatod meg vele. Mert hogy többféle gomb is létezik ám! Lehetőségeid:

submit: Ha el akarsz küldeni egy űrlapot, ezt a gombot használd!

reset: Az űrlapon levő mezők alapértelmezébe állítására szolgál. Magyarul az értékek visszaállnak oda, mint amikor betöltötted a lapot.

button: Ezzel a gombbal tudunk pl. Javascript rutinokat hívni, tehát nincs konkrét feladata, mint az előző kettőnél, itt már neked kell meghatároznod.

valueÉrdekes módon ez lesz a gomb felirata, tehát most nyugodtan használhatsz ékezetes karaktereket is.


A végére hagytam egy formáját annak, hogyan lehet valóben elküldeni egy űrlapot valakinek. Nem sokat kell változtatni az eddigi kódjainkon:
<FORM name="kozvelemeny" method="POST" enctype="text/plain" action="mailto:webmaster@myhost.com">

És az eredmény: